שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט כולל בתוכו מגוון נושאים, אשר כל אחד מהם הוא עולם ומלואו. כאשר יש לנו עסק, המטרה שלנו שהוא יצליח כפי שאנו מדמיינים ואפילו יותר. כיום, הדרך למכירות וללידים מופנית לכיוון האינטרנט והאפשרויות הרבות הטמונות בו.

על מנת לשווק באינטרנט לעסק, צריכים להבין לעומק את המהות שלו, האופי שלו, המטרות והיעדים שהצבנו עבורו, התקציב שיש ברשותנו ועוד שלל שאלות, וזאת על מנת להתאים את השיווק באינטרנט לעסק ולמצוא את פתרון השיווק הטוב ביותר עבורו.

אחד היתרונות המשמעותיים בשיווק באינטרנט הוא הגעה לקהל היעד הספציפי עבורו, תוך ניצול מגוון ערוצי השיווק האפשריים כיום באינטרנט, ומעקב אחר התקציב וכמות החשיפה הניתנת לעסק או למוצר. בין דרכי השיווק הנפוצות ביותר באינטרנט תוכלו למצוא את הבאים:

קידום אורגני (SEO) בגוגל – על מנת להעלות את נפח התנועה אל אתר האינטרנט, אשר מהווה את פנים העסק בעולם האונליין, כדאי מאוד שהוא יופיע בעמוד הראשון של החיפוש האורגני בגוגל, כך שכאשר מקלידים את מילות החיפוש הרלוונטיות לעסק – הוא יופיע בין התוצאות הראשונות כדי שיקליקו עליו. איך מקדמים את אתר האינטרנט במנועי החיפוש? באמצעות טכניקות שונות המאפשרות לגוגל לקרוא נכון את האתר, בנוסף להוספת תוכן רלוונטי ומאמרים לאתר.

קידום ממומן (PPC) בגוגל – אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להכניס תנועה רלוונטית לאתר היא על ידי פרסום מודעות טקסט בגוגל. בכל חיפוש שאנו מחפשים בגוגל, ברשימת התוצאות מופיעות קודם כל מודעות ממומנות ולאחר מכן תוצאות אורגניות. בקידום הממומן ניתן לשלוט על התקציב ולעקוב אחר התוצאות באופן וודאי, לדעת כמה אנשים הקליקו על המודעה וכמה השאירו פרטים.

רשתות חברתיות – כיום השיווק ברשתות החברתיות נפוץ מאוד, משום שקל להגיע לקהל היעד הנכון על פי טרגוט הגילאים, המיקום, תחומי העניין ומגוון אפשרויות נוספות. פלטפורמות כמו פייסבוק, אינסטגרם ולינקדאין הן המקובלות ביותר כיום בתחום השיווק ברשתות חברתיות. שיווק בפייסבוק יכול לכלול שיווק אורגני בפייסבוק, כלומר הנראות של העמוד והפוסטים שבו, ושיווק ממומן בפייסבוק, שכולל קמפיינים בתשלום עבור קהל ספציפי. בעוד ששיווק אורגני באינסטגרם מכוון לנראות העמוד, התמונות, ההאשטגים והמלל, ושיווק ממומן באינסטגרם נעשה דרך מערכת הפרסום של פייסבוק.

Taboola ו-Outbrain – פרסום בטאבולה ואאוטבריין מאפשר להגיע לקהל יעד שנמצא באתרים הגדולים כמו YNET, THE MARKER ודומיהם באמצעות פרסום תוכן רלוונטי אשר עשוי לעניין את קהל היעד שלכם.

כמובן ששיווק באינטרנט הוא רחב מאוד, ואלו הן רק מספר דוגמאות לאפשרויות השיווק הרבות. כאשר מאפיינים את העסק ולומדים אותו לעומק, מתאימים לו את פלטפורמות השיווק המתאימות לו ביותר ואת התוכן שבהן. כולנו מחפשים בגוגל, גולשים בפייסבוק ובאינסטגרם, וכך גם קהל היעד שלנו, לכן שיווק באינטרנט הוא חלק בלתי נפרד משיווק העסק.