פרסום בגוגל

שיווק בגוגל

גוגל הוא מנוע החיפוש הגדול בעולם ומרגע כניסתו לחיינו הוא שינה אותם לאין היכר. אנחנו מחפשים כל דבר בגוגל, מקבלים תשובות לכל השאלות ונחשפים להמון מידע. גוגל בעדנו, מנסה שהמידע שנקבל יהיה כמה שיותר רלוונטי למילים שחיפשנו, ומציג לנו את האתרים הרלוונטיים עם התשובות לפי סדר מסויים, שנקבע על ידי האלגוריתם של גוגל. במידה והעסק לא מופיע בתוצאות החיפוש בגוגל במילות המפתח הרלוונטית לא, או מופיע בדפים רחוקים, העסק מאבד חשיפה משמעותית וכוחו נחלש מאוד. לכן, כל עסק רוצה להופיע במקומות הראשונים בגוגל, משום שכך ייחשף לקהל יעד גדול יותר. ישנן שתי דרכים להיות שם: בצורה אורגנית, הופעה של אתר העסק במקומות הראשונים על ידי קידום האתר במנוע החיפוש בעזרת שימוש בטכניקות מגוונות, או באמצעות שימוש בגוגל אדס, הפרסום הממומן של גוגל.

פרסום אורגני בגוגל – קידום אתרים אורגני

פרסום אורגני בגוגל נקרא גם SEO. על מנת להופיע במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש האורגניות של גוגל, לזכות בחשיפה גדולה ולמשוך כמה שיותר קהל רלוונטי לאתר שלנו, נדרשת עבודה. גוגל מציג את האתרים הרלוונטיים בהתאם למילות החיפוש של הגולש, ועושה זאת בעזרת אלגוריתם חיפוש מורכב. כדי לגרום דווקא לאתר שלך להופיע במקומות הראשונים, צריך לבצע פעולות רבות, עד כדי כך שהתחום הפך למדע וחקר. אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לעשות היא כתיבת תוכן רלוונטי לתחום העסק, המאמרים יעשירו את תוכן האתר וכך גוגל יכוון את קהל היעד הרלוונטי, שחיפש את תשובתו בגוגל, לתוכן זה. בנוסף, יש לבצע פעולות נוספות באתר עצמו כמו היררכיית התפריט באתר, היבטים טכניים של התוכן והתמונות ועוד מגוון פעולות.

פרסום ממומן בגוגל – גוגל אדס

פרסום ממומן בגוגל נקרא גם PPC (Pay Per Click), המודל שגוגל עובד איתו. גוגל מאפשרת לנו ליצור קמפיין ממומן, אשר יציג מודעות הקוראות להיכנס לאתר העסק עבור כל מי שהקליד את מילות החיפוש הרלוונטיות המוגדרות בקמפיין. לאחרונה (יולי 2018) גוגל שינתה את שם הכלי מGoogle Adwords ל- Google Ads. המודעות הטובות ביותר מבחינת איכות האתר, התקציב, מילות החיפוש והמודעה עצמה – הן אלה שיופיעו במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל, לפני התוצאות האורגניות. לא פחות חשוב מכך, מלבד מודעות טקסט בחיפוש גוגל ניתן לפרסם במערכת הגוגל אדס במגוון שיטות ופלטפורמות שונות, בינהן פרסום באנרים באתרים שהם שותפים של גוגל (אתרים בהם גוגל מפרסמים את המודעות שלהם, ביניהם גם אתרים גדולים ומוכרים), באנרים ומודעות טקסט לרימרקטינג – הצגת המודעות לאנשים שכבר ביקרו באתר או בעמודים מסויימים בו, וקידום סרטונים ומודעות ביוטיוב.

אנחנו יודעים, גוגל היא מנוע החיפוש השולט באינטרנט וכך שולטת גם בידע שלנו. אנו ניזונים מהמידע שניתן לנו בגוגל, וחשיבות הופעה בתוצאות הראשונות במילות החיפוש הרלוונטיות הוא חשוב מאוד לעסק שלנו, ושווה כל שקל שנוציא על כך.